שיטת ישום פלינטרון 0/8 יציקת שתי שכבות

הוראות שימוש וביצוע פלינטרון 0/8 – יציקה בשתי שכבות

כללי: יציקת שכבת פלינטרון 0/8 של 10 (15) מ"מ על גבי רצפת בטון טריה.

מינון: 15 (22.5) ק"ג פלינטרון 0/8 בתוספת 7.5 (11.25) ק"ג צמנט + מים. (פיגמנט אם נדרש כ- 5% מהצמנט – תלוי בסוג הגוון)

שיטה:

  1. יציקת רצפת הבטון עד לגובה של 10 (15) מ"מ פחות מהגובה הסופי. יישור וחספוס פני הבטון. בטון זה יוצק תוך שימוש במרטט כולל הכנת שיפועים אם הדרש.
  2. בדיקת התייבשות הבטון מידי 30 דקות לפחות עד אשר כף רגל הבודק תשקע בבטון 5 מ"מ (בערך). בשלב זה יש ליבש שלוליות מים, אם הופיעו וכמו כן לחספס מחדר אזור זה בעזרת מטאטא כביש (על מנת להשיג הידבקות טובה של שתי השכבות) ולשפוך את תערובת הפלינטרון 0/8 על הרצפה.
  3. הכנת תערובת הפלינטרון 0/8: יש להכניס לתוך מערבל קטן הנמצא באתר היציקה את הכמויות הבאות: 4 שקי פלינטרון 0/8 של 25 ק"ג (100) ק"ג, 1 שק מלט (50 ק"ג), 20-17.5 ליטר מים + פיגמנט אם נדרש.יש לערבב ביחד לא פחות מ-4 דקות.
  4. לשפוך התערובת למריצה או "יפונקה" ולשפוך על השטח המיועד לקבלת שכבת הפלינטרון. יש לשפוך מבחוץ פנימה, אין לעלות עם המריצה על שכבת הבטון הטרייה.
  5. לישר את שכבת הפלינטרון בעזרת סרגל אלומיניום מתאים ע"י שני אנשים האוחזים משני צידי הסרגל עד לקבלת הגובה הרצוי. יש לחזור על פעולת היישור מספר פעמים לקבלת פני רצפה בגובה רצוי ומדויק.
  6. לאחר התייבשות הפלינטרון במידה וכף היד בלחיצה תשקע בסביבות 2 מ"מ, יש להעלות הליקופטר ולהתחיל בפעולת ההחלקה. יש לעבור על פני הרצפה לפחות 3 פעמים, או יותר לפי הצורך והדרישה בשטח.
  7. אשפרה: רצוי לבצע בשיטות המקובלות. מומלץ להשתמש ב אשפרית M5או אשפרית S16
  8. במידת הצורך מומלץ לבצע טיפול נגד ספיגה ע"י הספגת "ליקווי הארד" לפן העליון של משטח הבטון.

הערות:

א.רצוי ליישם את הרצפה לאחר כיסוי גג (במידה ויש)

ב.שטח מומלץ ליישום ביום אחר הוא כ- 300-250 מ"ר ולא יותר.

ג.שאלות ופתרון בעיות ייענו ברצון ע"י מהנדסי החברה.

 

עבור לתוכן העמוד