בלטרקס

אופן היישום

הכנת המשטח - לקבלת תוצאה אופטימאלית על המשטח להיות נקי וחופשי מכל חומר מונע הדבקה, אבק, חומר מקשיח, שאריות, או כל חומר מזהם אחר. משטח הבטון חייב להיות בן 28 ימים לפחות, וכזה שטופל בעבר עם דוחס בטון ומקשיח כימי ליקווי-הארד או במערכת אינדורושיין, שני המוצרים מבית W.RMEADOWS, או חומרים בעלי תכונות זהות. הערה: אם משתמשים בדוחס/מקשיח שאינו ליקווי-הארד, או במערכת ליטוש שאינה אינדורושיין, יהיה הכרחי לערוך יישום מבחן תוך שימוש בכל החומרים האמורים, לפני יישום בקנה מידה מלא. יישום המבחן הכרחי על מנת לוודא שניתן ליישם את המוצר כיאות ושמתקבלים המראה והביצוע הרצויים תחת כל התנאים הקיימים באתר העבודה.

אחרי הטיפול בליקווי-הארד, יש לחכות לפחות 48 שעות לפני שמיישמים בלאטריקס.

ערבוב - כל הפרדה במכל חייבת להיות מפוזרת מחדש תוך ניעור עדין לפני השימוש. זהירות: על מנת למנוע הקצפה, אין לערבב באופן מוגזם.

שיטת יישום - יש ליישם את הבלאטרקיס בכוח מלא על בטון מוקשח. ניתן לדלל את בלאטריקס ביחס של עד 1:1 עם מים צלולים ראויים לשתייה, ליישום על בטון מלוטש. מומלץ להשתמש במרסס תעשייתי כגון צ'פין 1949, עם זרבובית ריסוס 5916 (או זהה), המספקת עשירית גלון בדקה. ציוד היישום חייב להיות נקי, יבש וחופשי מכל חומרים שנעשה בהם שימוש בעבר. אחרי ריסוס ראשון של המוצר על המשטח, יש לפזר אותו באחידות בעזרת מיישם מיקרו-פייבר. יש להרטיב את רפידת המיקרו-פייבר בבלאטריקס לפני השימוש, ואין לתת למוצר להתייבש לפני שהפיזור מסתיים. לתוצאות אופטימליות מגיעים אחרי שתי שכבות אחידות. את השכבה השנייה יש ליישם בזווית של 90 מעלות (זווית ישרה) ביחס לשכבה הראשונה, וזאת רק אחרי שהראשונה יבשה לחלוטין – על פי רוב שש (6) שעות אחרי היישום, תלוי בטמפרטורה ובתנאים. הערה: על המשטח להישאר יבש לפחות 48 שעות אחרי היישום; יכולת מניעה מלאה של הכתמה תהיה אפקטיבית אחרי 72 שעות מהיישום הסופי.

ניקוי - יש לנקות את הציוד במים ובסבון בזמן שבלאטריקס עדיין רטוב. אחרי הייבוש ניתן להוריד את החומר בעזרת חומר ממס כגון קסילן או טולואן.

אמצעי זהירות

אין להקפיא. עקב שינויים אקראיים בלתי ניתנים לשליטה בתת-שכבה של הבטון, טעויות יישום וכו', בלאטריקס עשוי לא לחסום את כל החומרים המכתימים בכל מקרה. בלאטריקס תוכנן לספק פרק זמן סביר לניקוי והסרה של זליגות חומר עודף. אין ליישם כאשר טמפרטורות האוויר, החומר או המשטח צפויות לרדת מתחת ל-4 מעלות צלזיוס תוך ארבע שעות מהשלמת היישום. אין לערבב עם חומרים ומוצרים אחרים.

ברק והתנגדות לכתמים ישתנו עם שינויים ביחס הדילול, יחסי הכיסוי, ובהתאם לאופייה של התת-שכבה. מומלץ לבצע מבחן על שטח קטן, על מנת לוודא שמגיעים לביצועים ולמראה הנדרשים בתנאי השימוש הספציפיים.

סיכון בריאותי - מגע ישיר עשוי לגרום לגירוי קל. נשימה החומר עשויה לגרום לגירוי דרכי הנשימה. למידע מלא אודות בריאות ובטיחות יש לקרוא את דף המידע הרלוונטי.

חיי מדף (אופייני) - שנה במכל המקורי, כשאינו פתוח.

 

 

עבור לתוכן העמוד